top of page

#bussness_story - עולם העסקים

17-4-18-2733.jpg

מאז שאני זוכר את עצמי היה לי חלום אחד, תמיד רציתי להיות איש עסקים, אחד שחי ונושם את מה שהוא עושה באהבה ובנתינה גדולה. לא תמיד ידעתי מה ואיך לעשות את זה, אבל דבר אחד תמיד היה אפשר להגיד עליי, שתמיד הייתי בתנועה תמיד רציתי לכבוש את העולם, גם אם אפילו לא היה לי שמץ של מושג איך אני הולך לעשות את זה. להגיד לכם שיחד עם זאת הכל היה ורוד? לא! היו גם נפילות... בזמן הצבא בערך בגיל 19 אפשר לומר שפתחתי את העסק הראשון שלי, סוחר בגדים מדלת לדלת, קניתי אוטו קטן קצת סחורה והתחלתי לרוץ מדלת לדלת וזה בכלל לא היה פשוט כמו שזה נשמע. עשיתי את זה כדי שיהיה כסף בכיסים בזמן השירות הצבאי, לצד זה נכנסתי למיזם שמכר בשמים תואמים, חיפשתי תמיד תעסוקה ואיך שהוא לא כל כך הסתדר לי עם העבודות הקונבנציונליות, בכל זאת תמיד הייתי צריך להיות קרוב לבית בשונה מאחרים שפגשתי בצבא אצלי זה היה הכרחי בגלל אבא. כשהשתחררתי מהצבא והפסקתי עם העסקים המוזרים ולא יכולתי לוותר על הרעיון שיש לי כישרון עם אנשים והגעתי לעולם הסלולר ומהניסיון שצברתי בימים של מכירת בגדים מדלת לדלת, היה לי קל לעשות זאת רק הפעם למכור מכשירים סלולריים, שבדיוק אז יצא האייפון הראשון ב-2008 בישראל והיה באז מטורף.  העבודה בסלולר היתה בעלת אופי עצמאי, אם היית מוכר היית מרוויח, ואם לא היית חייב. תמיד נמשכתי לאורך חיים של עצמאי, ואם כל הסיכון עליי, אז איך ניתן להרוויח יותר על אותה עבודה? בדקתי בין המשווקים השונים וגיליתי שיש פערים בעמלות ובתנאים ומצאתי מקום עבודה שבו על אותה עבודה אוכל להרוויח יותר בהרבה! נשמע טוב וככה היה, אף פעם לא פחדתי מהתחלות חדשות אז ככה שלא הייתה לי בעייה לעבור משווק, כל עוד לא התחתנתי עם אף חברה, הרי גם את הקווים שלנו לימדו אותי להעביר מחברה לחברה אז ככה שזה  להתנק ולהתחיל במקום חדש.

באותה נקודה בחיים הבנתי שבעסקים כמו בעסקים צריך להראות לכולם שאתה שווה הרבה יותר ממה שהם חושבים. הצלחתי לשמור על אותה עבודה שעשיתי כשכיר רק עם תנאים טובים ורווחים טובים יותר. הרגולציה לאותה תקופה התעוררה והחלו להוזיל מחירים וכמובן זה גם בא על חשבננו כי העמלות שלה נחתכו משמעותית ושוב מצאנו את עצמנו מחפשים (עובדים כמוני ואני) חלופות על איך להתמודד עם שינויי השוק (שוק הסלולר) ולהמשיך לשמור על אותה רמת הכנסה, וכמו תמיד, כשהסיכוי גדל כך גם הסיכון גדול. לאותה תקופה מי שהיה קבלן עצמאי מול החברה היה נושא בכל העלויות שזה בעצם הסיכון, אבל מנגד היתה מקבל את כל העמלה שממנה נגזרות כל ההוצאות של הקבלן שהעסיק אותי. שישבתי מול הקבלן שהעסיק אותי הוא הציג לי את המצב כפי שהוא ואמר לי אני הולכים לחתוך בעמלות, לי כמובן זה לא יסתדר לא הגיוני שנעשה את אותה עבודה עם יותר תחרות ויותר קושי בפחות כסף? ואז הגיע הצעה שלא יכולתי לסרב לה, בוא תיהיה קבלן משנה, תקבל את רוב העמלה ותשא בהוצאות ותוכל להתשמש גם במשרדים שלנו. באותה שנה (2012) כבר גייסתי לי צוות של סוכנים ופתחתי את העוסק מורשה הרישמי שלי. אחרי שנתיים נפלאות של עשייה מטורפת, מאתגרת ורווחית למדי בהיותי  רק בן 25 וכבר אז הרווחתי סכומים יפים מאוד, ולא לקח יותר משנה עד הבום הראשון הגדול בשנת 2013, כחלון (שר התקשורת דאז) קם לתחייה ומזעזע את ענף התקושרת. חתכו את העמלות וכאן החלטתי שאני סיימתי עם זעזועים (לא שזה יעזור לי, ברור לי שתמיד יהיו) אבל באותו הרגע היה לי את האומץ לאסוף את עצמי ולחזור לספסל הלימודים ולהתחיל את מה שרציתי לעשות מזמן, 

ולהוציא את הרישיון של הסוכן ביטוח פנסיוני. אז נרשמתי ללימודים ומבקביל הוצאתי גם את רישיון התיווך שלי ב-2013 והתחלתי למכור דירות בחולון לצד הלימודים, מהר מאוד נשאבתי לעולם הביטוח הפיננסים ומאז אני עושה את מה שאני עושה היום, מאיר לאנשים את הדרך הנכונה ביותר לתכנן את עתידם הפיננסי. צברתי ניסיון מהר מאוד למדתי וחקרתי איך אני הופך להיות מקצוען בתחום, חפרתי כל פיסת מידע, למזלי, אולי אני לא רואה טוב, אבל שאני קורא משהו אני לא שוכח אותו רק כדי שלא אצטרך לקרוא אותו שוב. היום אני הבעלים של הבייבי שלי המיזם שנקרא "אלפא 360 - המרכז הארצי לצמיחה פיננסית" שהוא תכנית האב מהעבר שהגשימה לי את החלום כאיש עסקים. העסק מתמחה במתן פתרונות פיננסים בכל התחומים הפיננסים וזה אומר, תכנון פיננסי וניהול תקציב לכלכלת המשפחה, תכנון פנסיוני ובניית תיק ביטוח בהתאמה אישית, משכנתאות ומימון, ליווי תביעות ביטוח, השקעות אלטרנטיביות והשקעות נדל''ן ושוק ההון ועוד. המעטפת הזאת של ה-360 מאפשרת ללקוח שלי לישון בשקט, כי על ידי החיבור שאלפא 360 עושה עם מיטב המומחים בתחום הוא כזה שפועל על אותם ערכי ליבה שהלקוח הוא המרכז! ומשם הכל מתחיל והשמיים הם הגבול. במהלך הדרך חיברתי בין השקעות נדלן לבין משקיעים פוטנציאלים וליוותי למעלה מ-100 משקיעים בהשקעות נדלן בארץ ובחול.  

לאחר פעילות משותפת עם אחת מחברות הנדלן בתחום זהיתי פוטנציאל גדול בהשקעות נדלן בחול משום שהאלטרטיבות בארץ הצטמצמו משמעותית. פתחתי חברה נוספת לקבוצת אלפא שנקראת אלפא גלובל השקעות נדל''ן, ששיווקה נכסים בחו''ל למשקיעים פוטנציאלים ישראלים במקביל לפעילות של אלפא 360, עד שהגיע הקורונה וטרפה את כל הקלפים חצי שנה של חוסר פעילות הצליחה להשבית את העסק, ובצער רב קיבלתי החלטה לסגור אותו לאלתר. אומרים שבחיים עדיף לקבל החלטה גם עם היא גרועה מאשר לחשוב עליה אלף פעמים ללא פעולה.

אני מאמין במערכות יחסים ארוכות טווח וליווי אישי צמוד גם ברגעים הפחות טובים, ואני הייתי שם לא מעט פעמים. 

וכמו כל דבר שעשיתי בחיים והצעתי אותו ללקוחותיי התנסיתי בו תחילה בעצמי, יש המכנים אותי "רב תחומי" אבל טוב לי עם זה אני אוהב לדעת הרבה גם אם זה לא רלוונטי לעכשיו זה בטוח יהה רלוונטי לעתיד. היום אני לומד את שוק ההון - מסחר במט"ח פורקס.

ומבטיח לכם לא לעצור ולא להתייאש לעולם!

logoRGBSilver.png

חברה גלובלית שמעניקה מעטפת 360 בתחומים הפיננסים לכל משפחה, תכנון פיננסי ופנסיוני, פתרונות ביטוח וניהול סיכונים, השקעותאלטרנטיביות, משכנתאות ומימון ועוד. 

bottom of page